Слово «Україна» є назвою держави з XVII століття, – історик

Смислове наповнення слова «Україна» впродовж останнього тисячоліття не раз змінювалося, проте з часів Богдана Хмельницького воно стало одною з назв державного утворення, підвладного Війську Запорозькому низовому.

Про це під час учорашніх Х Богданівських читань, що проходили в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького, повідомив директор науково-дослідного інституту козацтва, провідний науковий співробітник Інституту історії НАН України, доктор історичних наук Тарас Чухліб.

Назва «Україна», що певний час позначала порубіжні території Речі Посполитої – Наддніпрянщину, вже в офіційних документах гетьманської та полкових адміністрацій часів Хмельниччини вживається для позначення держави, яка утворилася на землях, підконтрольних Війську запорозькому низовому.

– У документах того часу ми зустрічаємо терміни «Україна» в значенні держави, «українний (або «український») народ», – зазначив Тарас Васильович.

Таким чином, він заперечив тим історикам, які переконані, що уявлення про українську націю та Україну як його батьківщину є продуктом нового і новітнього часу, тобто з’явилися у ХІХ – на початку ХХ століття.

Ви читаєте статтю: Слово «Україна» є назвою держави з XVII століття, – історик. Не забудьте розповісти друзям!

Перегляньте також

Храм, який створили українці для Македонії, визнаний в 10-ці кращих храмів Європи 20-го століття
Македонія. Храм Святої Трійці в місті РАДОВІШ, Визнаний символом православія ХХІ століття на Балканах його визнано в числі 10-ти кращих храмів Європи 20 століття, так відзначили творчість авторської групи українських митців автор проекту Анатолій Гайдамака
Американець заграв на бандурі українську колядку
Добрий вечір тобі - мелодія, якою вона була сто років тому!
Військовослужбовці привітали українців з новим роком!
І зробили прекрасний кавер на Jingle Bells з допомогою своєї зброї!
Історія України в 5-ти хвилинаш - не відірватися!
Простий текст і мальовані персонажі, але захоплює краще, ніж пригодницький фільм - аж до мурашок!
Цей скрипаль змусить вас плакати під наш гімн
Неймовіне виконання Гімну України!